• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • čeština
Візит міністра закордонних справ Чеської Республіки в Україну 28-29 січня
Опубліковано 30 січня 2019 року о 09:24

У перший день візиту в Україну Т.Петршічек зустрівся з главою МЗС України Павлом Клімкіним, Віце-прем'єр-міністром з європейської інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе, заступником Голови Верховної Ради Іриною Геращенко та представниками кримських татар на чолі з уповноваженим Президента у справах кримськотатарського народу Мустафою Джемілєвим та представниками неурядового сектору. Наступного дня Томаш Петршічек разом зі своїм данським колегою у супроводі Павла Клімкіна відвідали пропускний пункт Гутове на сході України та місто Маріуполь.

Міністр закордонних справ України висловив вдячність чеській стороні за послідовну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України, за постійну увагу до проблем на Донбасі та гуманітарну допомогу, яку Чехія надає мешканцям регіону.

Міністр закордонних справ ЧР підтвердив пріоритетність розвитку українсько-чеської співпраці: "Україна входить у двадцятку найбільших торговельних партнерів Чехії".

Для активізації двосторонньої співпраці домовлено посилити взаємодію дипломатичних відомств та започаткувати роботу українсько-чеського форуму представників неурядових організацій для обговорення на експертному рівні актуальних для обох країн питань.

Зустріч із заступником Голови Верховної Ради Іриною Геращенко

Глава МЗС ЧР Т.Петршічек запевнив, що Чеська Республіка підтримує суверенітет і територіальну цілісність України в її міжнародно визнаних кордонах та надаватиме всебічну допомогу Україні на шляху впровадження реформ та для подолання гуманітарних наслідків агресії РФ в Україні.

Під час зустрічі обговорено можливість співпраці у питанні реабілітації українців, які постраждали від вибухів мін і вибухових предметів, а також допомоги місцевим жителям, що проживають біля лінії зіткнення на Донбасі. 

Зустріч із Віце-прем'єр-міністром з європейської інтеграції Іванною Климпуш-Цинцадзе

Рік виборів в Україні – надзвичайно відповідальний період не тільки для українців, а й для європейців також. Це своєрідний тест на демократію та прозорість на всьому Європейському континенті. Про це заявив Міністр закордонних справ Чеської Республіки Томаш Петршічек на зустрічі з Віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе під час свого робочого візиту до України.

«Для Чехії Україна є невід’ємною частиною великої європейської родини. Вирішальний виборчий рік у вашій державі матиме великий вплив на розвиток відносин як у двосторонньому, так і у багатосторонньому форматі», – наголосив Томаш Петршічек.

«Чехія є дуже важливим партнером для України в регіоні Центральної та Східної Європи. Ми високо цінуємо підтримку та допомогу, яку надає чеський Уряд Україні у наших зусиллях, спрямованих на реалізацію європейської та євроатлантичної інтеграції», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Під час зустрічі сторони також обговорили співпрацю по лінії НАТО та ЄС, прогрес у впровадженні реформ в Україні, активізацію двостороннього військово-технічного співробітництва, перспективи пожвавлення торговельно-економічної співпраці, а також гуманітарну допомогу дітям зі Сходу України.

Своєю чергою Віце-прем’єр-міністр наголосила на позитивній динаміці торговельно-економічного співробітництва. «У 2018 році товарообіг між Україною та Чехією зріс на 24%, і це є добрим сигналом для поглиблення нашої економічної співпраці», – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе. 

Обговорюючи питання співпраці в контексті євроатлантичної інтеграції України, Томаш Петршічек зазначив, що Чехія робитиме все можливе задля відновлення роботи Комісії Україна-НАТО, оскільки відсутність таких засідань на рівні міністрів та глав держав та урядів надсилає неправильні сигнали як для України, так і для Росії. 

Зустріч з Мустафою Джемілєвим

Вечір 28 січня Міністр Петршічек присвятив пріоритетам чеської допомоги у проведенні реформ в Україні - підтримка громадянського суспільства та правами людини в Криму. З представниками громадських організацій було обговорено стан судової та виборчої реформ, питання безпеки журналістів та антикорупційних активістів. Мустафа Джемілєв поінформував Міністра про поточну ситуацію із кримськотатарською меншиною на півострові.

Поїздка на Схід

29 січня 2019 року відбулася спільна робоча поїздка Міністрів закордонних справ України Павла Клімкіна, Королівства Данія Андерса Самуельсена, та Чеської Республіки Томаша Петршічека до м. Маріуполь.

У ході візиту Міністри відвідали КПВВ «Гнутове» та Маріупольський морський порт, а також здійснили оглядову поїздку акваторією Азовського моря на одному з суден Морської охорони Державної прикордонної служби України.

Очільників зовнішньополітичних відомств трьох держав було ознайомлено з актуальною інформацією про безпекову, гуманітарну та соціально-економічну ситуацію в районі проведення Операції об’єднаних сил, зумовленою російською блокадою українських морських портів на Азові та триваючою військовою агресією Росії проти України.

За результатами поїздки до Маріуполя, глави МЗС Данії та Чехії висловили незмінну і тверду підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, засудили дії Росії та закликали її до негайного звільнення 24-х українських військовополонених. Було наголошено на тому, що, у разі відмови Москви здійснити відповідні кроки, Євросоюз запровадить нові санкції проти Росії. РФ також закликано забезпечити свободу навігації у Чорному та Азовському морях, а також у Керченській протоці.

Глава МЗС ЧР Т.Петржічек: “Після майже п'яти років бойових дій на сході України невинні цивільні особи продовжують помирати та отримувати поранення. Ситуація суверенної України навіть погіршилася через інцидент у Керченській протоці та зростання напруги в Азовському морі. Разом з моїм данським колегою ми висловили сьогодні нашу постійну підтримку Україні в цій складній ситуації, і ми висловили переконання, що громадяни України мають право жити гідно та в мирі. Ми рішуче закликаємо до звільнення українських моряків, які з минулого року незаконно утримуються в Росії. Всі варіанти вирішення цієї ситуації залишаються в силі. Я допоможу ініціювати відверте та серйозне обговорення цього питанням у Раді ЄС, з іншими міністрами закордонних справ".

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux