• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • čeština
Інтерактивний діалог щодо України на 34-й сесії Ради ООН з прав людини
Опубліковано 24 березня 2017 року о 12:22

22 березня в рамках розгляду пункту 10 порядку денного 34-ї сесії Ради ООН з прав людини (РПЛ) «Технічна допомога та розбудова потенціалу» відбулося представлення 17-ї доповіді УВКПЛ щодо ситуації з правами людини в Україні та наступне обговорення документа у форматі інтерактивного діалогу. З української сторони участь у діалозі взяв заступник Міністра закордонних справ Сергій Кислиця.

У своєму виступі в ході інтерактивного діалогу заступник Міністра закордонних справ України Сергій Кислиця привернув увагу до чергових порушень суверенітету та територіальної цілісності України з боку РФ, зокрема визнання Росією документів самопроголошених ДНР та ЛНР. Прикриваючись риторикою захисту прав людини та гуманітарними цілями, Кремль поставив себе над міжнародним правом. Український дипломат наголосив на необхідності повного виконання Російською Федерацією Мінських домовленостей, а також резолюції Генеральної Асамблеї ООН 71/205 «Становище у галузі прав людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)». Міжнародні правозахисні механізми мають отримати на територію АРК безперешкодний доступ для оцінки ситуації і її моніторингу на місці.

Коли Україна запрошувала до себе Моніторингову місію ООН з прав людини, йшлося про короткочасний мандат, оскільки всі сподівалися, що російська агресія не триватиме довго і міжнародне співтовариство знайде шляхи зупинити Кремль. Три роки потому ми чітко бачимо, що Росія не має наміру зупинятися.

У цьому зв’язку Сергій Кислиця повідомив членів Ради з прав людини про поданий Україною позов до Міжнародного Суду ООН з метою притягнення  Російської Федерації до відповідальності за підтримку тероризму на сході України та дискримінацію етнічних українців та кримських татар в окупованому Криму. Ця справа слугуватиме лакмусовим папірцем, який покаже, наскільки міжнародний правопорядок зможе протистояти сильній державі, що зневажає право і не поважає права людини, відзначив заступник Міністра закордонних справ.

Помічник Генерального секретаря Е.Гілмор, представляючи доповідь, висловив занепокоєння зневажанням прав людини на непідконтрольних Уряду України територіях, де систематично порушують основні свободи й права цивільного населення, та стурбованість у зв’язку з продовженням постачання важкого озброєння і боєприпасів з російської території незаконним збройним формуванням, наголосив на невідкладній необхідності дотриманням режиму припинення вогню. Суттєва увага Е.Гілмора була приділена ситуації в Криму, куди й досі немає доступу міжнародному моніторингу. Зокрема, наголосивши на триваючій складній ситуації з правами національних меншин, перш за все кримських татар, Помічник Генсекретаря повідомив, що впродовж декількох місяців УВКПЛ підготує доповідь щодо ситуації в галузі прав людини Криму, незалежно від того, чи надасть РФ доступ до півострову чи ні.

В інтерактивному діалозі, окрім України, взяли участь делегації ЄС, Ради Європи, понад 30 країн-членів ООН, представник Офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини та низка неурядових міжнародних організацій.

Абсолютна більшість делегацій висловили підтримку територіальної цілісності України; засуджували незаконну анексію РФ Криму; висловлювали серйозне занепокоєння щодо складної ситуації на півострові із правами людини; наголошували на необхідності забезпечення повного та безперешкодного доступу правозахисним механізмам до всієї території України, включаючи окупований Крим; лунали заклики до РФ звільнити незаконно ув’язнених українців та припинити переслідування кримських татар; наголошувалося на необхідності виконання всіма сторонами Мінських домовленостей як єдиного механізму для досягнення миру в Україні.

Дисонансом пролунав виступ делегації Російської Федерації, позначений традиційною риторикою, яка все менше сприймається членами ООН.

Засідання підтвердило триваючу ізоляцію Росії в головному правозахисному органі ООН: висловлена нею позиція не була підтримана жодною делегацією.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux