• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Україна взяла участь у конференції до 10-ї річниці Східного партнерства
Опубліковано 18 квітня 2019 року о 15:03

16-17 квітня в Празі відбулась конференція «10 років Східного партнерства: економічна конвергенція та бізнес-можливості», організована Міністерством промисловості і торгівлі та Торгово-промисловою палатою Чеської Республіки. У роботі конференції взяли участь офіційні делегації та представники  Азербайджана, Білорусі, Вірменії, Грузії, Молдови та України, Єврокомісії,  чеського уряду, експертних та ділових кіл Чехії та країн-учасниць Східного Партнерства. Україну на заході представляв заступник міністра інфраструктури з питань європейської інтеграції Віктор Довгань.

Чеська сторона надавала велике символічне значення цій конференції, яка, фактично, стала головним заходом в країні у контексті відзначення 10-ї річниці Східного Партнерства, одним із ініціаторів якої була й Чеська Республіка. Зокрема, у виступах Прем’єр-міністра Чехії Андрія Бабіша та інших високих чинників країни наголошувалось, що саме в Празі за чеського головування в ЄС 7 травня 2009 р. відбулась установча конференція цієї ініціативи Європейського Союзу.

Відзначалось, що посилене співробітництво країн Східного партнерства з ЄС сприяє усуненню бар’єрів для торгівлі та ведення бізнесу, покращенню інвестиційного клімату та поширенню європейських стандартів в країнах-учасницях ініціативи. При цьому зверталась увага на необхідність збереження диференційного підходу до співпраці з Грузією, Молдовою та Україною, які підписали угоди про асоціацію з ЄС та прагнуть до повноправного членства в Євросоюзі.

У свою чергу, Заступник міністра інфраструктури України з питань європейської інтеграції Віктор Довгань під час виступу на конференції поінформував про прогрес впровадження реформ в Україні у сфері транспорту та послуг поштового зв’язку в рамках виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, підтвердив зацікавленість України у подальшому розвитку співпраці в рамках ініціативи ЄС «Східне партнерство», зокрема інтеграції національної транспортної мережі до Транс’європейської транспортної мережі (TEN-T), а також наголосив на готовності України бути одним з лідерів імплементації європейських стандартів в рамках Східного партнерства, оскільки розглядає цю ініціативу як механізм досягнення стратегічної мети - отримання повноправного членства в ЄС.

17 квітня були проведені територіальні бізнес-конференції, присвячені двостороннім аспектам торговельно-економічних відносин Чехії з кожною з країн-учасниць. В українському заході взяв участь заступник міністра промисловості і торгівлі ЧР Їржі Гавлічек, Віце-президент ТПП Чехії Боржівой Мінарж, Посол України Євген Перебийніс та Посол Чехії в Україні Радек Матула, представники українських юридичних компаній «GOLAW» Ірина Кальницька та «SDM Partners» Юлія Соловйова, які виступили з професійними презентаціями щодо умов ведення бізнесу в Україні та головних законодавчих нововведень в цій сфері.

У своєму виступі Посол України Євген Перебийніс  ознайомив учасників конференції з ходом реформ в Україні, спрямованими на поліпшення бізнес-клімату та умов інвестування, підвищення ефективності управління державним сектором економіки та приватизацію державного майна, продовження боротьби з корупцією, перехід на європейські стандарти в державному менеджменті тощо. Наголошувалось, що Європейський Союз є найбільшим торговельно-економічним та інвестиційним партнером України, на який припадає понад 42% загального зовнішньоторговельного обігу України. У цьому контексті відзначалась успішна імплементація Угоди про асоціацію України з ЄС, насамперед, у частині створення поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, а також значні перспективи розвитку українсько-чеського торговельно-економічного співробітництва, яке динамічно розвивається протягом останніх років. Так, у 2018 р. товарообіг між Україною та ЧР зріс на 20,8% та становив 1913,7 млн. дол. США. Експорт з України в ЧР збільшився на 22,8% і становив 878,1 млн. дол. США. Імпорт зріс на 19,1% та становив 1035,6 млн. дол. США. У цілому ЗТО товарами та послугами між країнами у 2018 р. зріс на 19,3% та досяг рівня 2047,7 млн. доларів США.

Учасники конференції відзначали значні перспективи розширення українсько-чеського торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва  як в традиційних галузях (промисловість, енергетика, сільське господарство тощо), так і в високотехнологічних та інноваційних галуззях, зокрема, літакобудуванні, що сприятиме виведенню двосторонніх економічних відносин на якісно новий рівень.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux