• A-
    A+
  • Людям із порушенням зору
  • Українською
  • čeština
У Плзні презентували проект "Переможці"
Опубліковано 07 червня 2019 року о 11:48

У м. Плзень 6 червня було відкрито велику благодійну фотовиставку українського соціального мультимедійного проекту «Переможці», ініційованого ТСН та журналом VIVA! Відкриття виставки було приурочено до відзначення 30-ї річниці переломної для Чехії Оксамитової революції. Відкриття виставки відбулося в присутності гейтмана Плзеньского краю Йозефа Бернарда та Посла України в Чехії Євгена Перебийноса.

У залі старовинної Обласної наукової бібліотеки в приміщенні колишнього домініканського монастиря з 1782 року в самому серці міста розмістилися світлини одразу першої та другої частини грандіозного проекту, авторами яких стали Олександр Мордерер і Тетяна Рубльова.

Виставка складається із 20 фотографій паралімпійців та ветеранів Антитерористичної операції на Сході України, відеоарту та благодійних випусків журналів англійською та українською мовою. Це історії про відважних хлопців і дівчат, які втратили частини тіла, але не втратили сили духу.  В центрі уваги - психологічна реабілітація ветеранів, які повертаються до мирного життя. Вони перемогли ворога, біль, депресію, страждання та навчилися жити далі й отримувати насолоду від життя. Проект вчить не здаватися, йти крізь біль та депресію та допомагати іншим.

Проект, куратором якого є телеведуча ТСН Соломія Вітвіцька, приїхав до Чехії уже вдруге. Цього разу на запрошення Обласної адміністрації Плзенького краю та особисто його голови, пана Йозефа Бернарда, та Посольства України в Чеській Республіці. Також були представлені два англомовні випуски журналу «VIVA! Переможці», що виходять з ініціативи головної редакторки Іванни Слабошпицької, та відеоарт проекту.

На відкритті присутніх привітав гейтман Плзенського краю Йозеф Бернард. У своєму виступі він зауважив, що Чеська Республіка має великий борг перед Україною. Коли Сталін у 30-х роках проводив геноцид українців у найстрашніший спосіб – голодом, Чехословаччина спромоглася лиш на кілька газетних статей у реакцію. У 1945-му у складі Червоної Армії десятки тисяч українців звільняли Чехословаччину від нацистів. У 1986 році українські ліквідатори рятували цілий світ від наслідків іншого злочину комуністичного режиму – Чорнобилю. Тому коли в 2014 р. Україна стала жертвою імперіалістичної атаки, а її кордони порушили озброєні сепаратисти й бандити з сусідньої держави, Чехія більше не може лишатися осторонь. Доля героїв проекту «Переможці», за словами пана Бернарда, це приклад і інспірація для всієї Чехії. «Попри тяжкі поранення, ці люди змогли повернутися до повноцінного життя і ніколи не здалися. Це справжні герої нашого часу.»

Привітав відкриття виставки й директор бібліотеки Даніел Бехний. За його словами, жителі Плзня не усвідомлюють наскільки близько до них проходить ця війна, помирають люди, отримують страшні поранення. «Ця виставка справляє дуже сильне враження на кожного, хто її бачить. Після її перегляду мені просто бракує слів», - додав директор.

Відкрити виставку до Плзня завітали також Посол Євген Перебийніс з дружиною. «Цей проект – яскраве свідчення відмінності України від Росії. Росія, яка розпочала війну проти України, також несе численні жертви, її військові лишаються каліками. Однак там ви не знайдете подібного проекту як «Переможці», оскільки офіційно російських військових в Україні «немає». І це найстрашніше в цій війні. Українці знають, що вони воюють за свою країну, свої кордони й своє майбутнє, що вони будуть героями в своїй країні. А в  Росії ж усі стверджують, що «їх немає».» Посол Євген Перебийніс подякував Плзеньскому краю та Плзеньскькій бібліотеці за гостинне прийняття виставки та теплі слова, «адже підтримка словами для України часом важить набагато більше, ніж фінансова допомога».

Музичний супровід на вернісажі забезпечив гітарист Йозей Канта, який Етюд №11 Ейтора Вілла-Лобоса та  твір «Куюнбаба»  Карла Доменіконі.

Виставка триватиме до 21 червня. Вхід вільний.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux