• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Бізнес-день України в м.Брно
Опубліковано 10 жовтня 2019 року о 16:03

9 жовтня у м. Брно в рамках престижної Міжнародної машинобудівної виставки відбувся бізнес-день України. Участь у заході взяли представники урядових, експертних та ділових кіл Чехії, а також делегація Дніпропетровської області на чолі з головою Дніпропетровської обласної ради Г.Пригуновим, до якої увійшли керівники провідних компаній регіону.

Метою форуму було ознайомлення з новими можливостями для ведення бізнесу та інвестицій в Україні на тлі впровадження здійснюваних в нашій державі реформ, а також визначення перспективних напрямів українсько-чеського торговельно-економічного та інвестиційного співробітництва, у т.ч. на міжрегіональному рівні.

У своєму виступі Посол України в Чехії Євген Перебийніс ознайомив присутніх з суспільно-політичною ситуацією в Україні та пріоритетами діяльності новоствореного уряду нашої держави. Увагу присутніх було привернуто до презентованого урядом плану реформ, спрямованого, насамперед, на швидке економічне зростання, реформування митно-податкової системи, боротьбу з корупцією, підвищення кредитного рейтингу країни, покращення бізнес-клімату, зменшення впливу держави на підприємницьку сферу. При цьому незмінним залишається курс на інтеграцію нашої держави до Європейського Союзу та НАТО.

Посол звернув увагу на збереження позитивних тенденцій у розвитку українсько-чеських торговельно-економічних відносин, стале зростання обсягів товарообігу. Так, Україна входить до двадцятки найбільших торговельних партнерів Чехії. За минулий рік наш товарообіг сягнув понад 2 млрд. дол. США, а у поточному році тенденція росту продовжується і відмічаємо подальший ріст на рівні понад 13%. Він запросив чеський бізнес активніше виходити на український ринок, сміливіше інвестувати в Україну, що дозволить повноцінно використовувати наявну в нашій державі висококваліфіковану робочу силу та ресурси.

Голова Дніпропетровської обласної ради Г.Пригунов під час форуму презентував Дніпропетровську область, як найбільш потужний, промислово розвинений регіон України, відзначив наявність великого потенціалу для розвитку торговельно-економічних відносин з чеськими партнерами. За оцінкою Дніпропетровського інвестиційного агентства, річний товарооборот області з Чеською Республікою складає близько 300 млн. дол. США, При цьому, з боку чеського бізнесу та інвесторів спостерігається значний інтерес до налагодження контактів з підприємцями вказаного регіону, свідченням чого є успішне функціонування 17 спільних підприємств. Голова української делегації запросив чеські компанії взяти участь у третьому Інвестиційному форумі в м. Дніпро у квітні 2020 року.

У своєму вітальному слові Заступник міністра промисловості і торгівлі ЧР Петер Очко відзначив, що Україна є важливим торговельним партнером Чеської Республіки. При цьому, за його оцінкою, існує значний невикористаний потенціал для активізації співпраці в торговельно-економічній та інвестиційній сферах. Поштовхом для активізації контактів у політичній та бізнесовій сферах має слугувати проведення у найближчій перспективі чергового засідання українсько-чеської Міжурядової змішаної комісії з економічного, промислового та науково-технічного співробітництвата, а також контакти на високому рівні.

З презентаціями виступили представники чеського Експортного гарантійного і страхового об’єднання EGAP, АТ «Чеський експортний банк», ТОВ «PRK&Partners», які інформували чеських підприємців щодо послуг зі сприяння веденню підприємницької діяльності на українському ринку.

Торгово-промислова палата Дніпропетровської області презентувала українські компанії, що взяли участь у торговій місії, зокрема ТОВ „Дніпропрес Сталь”, ТОВ „Стілнет”, ТОВ „Астра”, ТОВ „УКРРЕМПРОМ”, ТОВ „Аксор Індастрі”, ТОВ „ВАЛ”, ДП „Конструкторське бюро ”Південне” та ін.

У рамках бізнес-дня України на Міжнародній машинобудівній виставці у Брно українські компанії також мали можливість встановити контакти та провести ділові переговори з чеськими партнерами у форматі В2В.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux