• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Роз’яснення Міністерства соціальної політики України щодо порядку надання гуманітарної допомоги іноземними суб’єктами
Опубліковано 03 липня 2013 року о 11:48

Основні засади надання гуманітарної допомога визначено Законом України „Про гуманітарну допомогу".
Відповідно до статті 1 вищезазначеного Закону України «донори (іноземні, вітчизняні) - юридичні та фізичні особи в Україні або за її межами, які добровільно надають гуманітарну допомогу отримувачам гуманітарної допомоги в Україні або за її межами».
Відповідно до статті 3 Закону України «Про гуманітарну допомогу» підставою для започаткування процедури визнання допомоги гуманітарною є письмова пропозиція донора про її надання.
Крім того, підставою для здійснення гуманітарної допомоги в Україні є письмова згода отримувача гуманітарної допомоги на її одержання.
Отримувачами гуманітарної допомоги можуть бути такі юридичні особи, яких зареєстровано відповідно до Порядку реєстрації отримувачів гуманітарної допомоги, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2013 № 39, в Єдиному реєстрі отримувачів гуманітарної допомоги.
На виконання Указу Президента України «Про внесення змін до Положення про Міністерство соціальної політики України" від 01.02.2013 року № 51 Мінсоцполітики України є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань гуманітарної допомоги.
Окрім цього, відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу» до спеціально уповноважених державних органів з питань гуманітарної допомоги належать: центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення; Рада міністрів Автономної Республіки Крим; обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації.
Спеціально уповноважені державні органи з питань гуманітарної допомоги приймають рішення за погодженням із митними і податковими органами України, центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування та реалізують державну політику у сфері охорони здоров'я, у сфері економічного розвитку, державну фінансову політику, державну політику у сфері цивільного захисту, Міністерством внутрішніх справ України, Національним банком України чи його філіями (територіальними управліннями).
Відповідно до Порядку взаємодії центральних органів виконавчої влади та Національного банку України щодо визнання вантажів (товарів), коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.03.2013 р. № 241, Мінсоцполітики протягом п'яти робочих днів після отримання повного пакету документів, опрацьовує їх і готує проект рішення та надсилає на погодження до центральних органів виконавчої влади та Національного банку на погодження. Центральні органи виконавчої влади та Національний банк в свою чергу опрацьовують та погоджують у п'ятиденний термін зазначений проект наказу. Після отримання підписаних аркушів погодження, Мінсоцполітики приймає рішення (наказ) протягом одного дня.
Після прийняття рішення, Мінсоцполітики оприлюднює його на веб-сайті Мінсоцполітики та надсилає копію рішення центральним органам виконавчої влади, національному банку, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям, заявникам.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux