Інтервʼю Посла Василя Зварича для «Українського радіо»:
- «Я винятково дякую чеському суспільству, чеській владі, президенту, парламенту за таку відкритість і за дуже активний процес допомоги Україні. Ми це відчуваємо на всіх рівнях»
- «Чехи дуже схожі на українців. Українці дуже схожі на чехів передусім тим, що ми однаково любимо свободу. І тому ця любов до свободи, до волі нас зближує»
- «Допомога з боку Чехії для України насправді дуже різноманітна, масштабна і якщо візьмемо кожен напрямок чи політичний, чи військовий, чи економічний, чи гуманітарний, то тут можна навести дуже багато прикладів. Звичайно, для нас передусім найважливіша військова допомога, тому що ми повинні забезпечити наших воїнів всім необхідним, щоб відбивати російські атаки і перемогти в цій війні»
- «У нас налагоджена дуже хороша співпраця в оборонній галузі. І у нас уже підписані три потужні контракти на спільне виробництво боєприпасів і зброї»
- «Дуже важливо, що чеський бізнес не чекає, коли завершиться війна, він уже присутній на українському ринку і вже реалізує дуже багато важливих для нас проєктів. Офіційно чеський уряд узяв патронат над Дніпропетровською областю, де ми вже на сьогодні маємо близько 20 чеських підприємств з обсягом інвестицій майже 12 млн євро»
- «Для нас найкращою гарантією безпеки стане членство в НАТО. І тому ми разом із чеськими партнерами над цим працюємо. Чеська сторона в цьому нас підтримує. 18 липня ми з чеською стороною підписали так звану угоду про безпекові гарантії»
- «Всі розуміють, що російський агресор поставив перед собою більш глобальні цілі, зокрема вплив на загальносвітову, загальноєвропейську архітектуру безпеки. Він порушив міжнародне право, порушив недоторканність кордонів суверенної української держави і за це він повинен понести відповідне жорстке покарання. Тому агресор не задовольниться будь-якими частинами території, а лише отримає додатковий стимул йти далі. І чеська сторона прекрасно це розуміє також із точки зору власного досвіду»
- «Ми завжди будемо пам'ятати, що саме під час чеського головування в Раді ЄС Україна отримала статус кандидата на членство в Європейському Союзі. І зараз ми сподіваємося, що під час голосування Польщі в Раді ЄС ми розпочнемо практичні переговори щодо членства в ЄС»
- «Тут дуже високий показник працевлаштованості українців. Українці – дуже працьовитий народ і Чехія створює їм для цього відповідні умови»
- «Українці не є тягарем для чеського бюджету, а навпаки є доданою вартістю для чеського бюджету. І ми це постійно наголошуємо, особливо коли чуємо від політиків, які намагаються зробити українців винними в своїх економічних проблемах»
- «Ми, звичайно, не проти, щоб усі українці, які тут, приїхали в Україну уже навіть завтра, тому що в нас є що робити в Україні: і відбудовувати, і край боронити. Але, з іншого боку, ми виступаємо за те, щоб тим українцям, які тут, були забезпечені відповідні права та їхні інтереси були забезпечені, щоб вони тут себе почували, як у гостях у доброго приятеля»
- «Я щиро пишаюся українцями, тому що вони віддають себе важкій праці і вони хочуть привнести позитив і в чеське суспільство»
- «Для того, щоб ми здобули цю перемогу, ми маємо дуже-дуже сильно працювати. І передусім йдеться про безперебійні поставки озброєння, боєприпасів для Збройних Сил України, щоб Україну було належним чином посилено»
Розмову вела Світлана Мялик