Портал в режимі тестування та наповнення
 • A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • cze
Що потрібно знати про коронавірус у Чеській Республіці
Опубліковано 01 квітня 2020 року о 16:44

Чеський уряд виголосив надзвичайний стан через поширення коронавірусу Covid-19 у країні. Надзвичайний стан починає діяти з 14.00 12 березня і триватиме 30 календарних днів.

Актуальну інформація про поширення вірусу в Чеській Республіці, контакти медичних установ, до яких потрібно звертатися за допомогою чи інформацією, а також відомості про обмеження для громадян Ви можете знайти на сайті Міністерства охорони здоров'я Чеської Республіки: https://koronavirus.mzcr.cz/

Загальна статистична інформація по країні: кількість інфікованих громадян, летальних випадків та осіб, які вилікувалися станом на 1 квітня. 

Інфікованих – 3330

Летальних випадків – 32

Осіб, які вилікувалися – 45


Заходи, що вживаються органами влади в країні перебування/акредитації

13 березня 2020 року введено надзвичайний стан на 30 днів.

З 16 березня до 11 квітня встановлено карантин на всій території країни. Обмежено вільне пересування людей у місті та між містами без нагальної потреби.

Заборонено виходити на вулицю без маски на обличчі.

Припинено діяльність всіх громадських закладів харчування та закладів із надання будь-яких послуг населенню, окрім продуктових магазинів, лікарень та аптек.

 • З 11 березня скасовано навчання у всіх навчальних закладах Чехії. Навчання може надалі проходити в дистанційній формі без присутності учнів та студентів у класах та аудиторіях.
 • Заборонено відвідання ув’язнених в місцях позбавлення волі та в стаціонарах лікарень.

Посилено покарання за кримінальні злочини. До них відносяться порушення карантину, а також "умисне або ненавмисне" поширення інфекції хворими, за що передбачено до 12 років ув'язнення. За недотримання карантину порушникам, крім в'язниці, загрожує штраф в розмірі до 3 млн крон (біля € 120 тис.). За перебування в громадському місці без маски загрожує до 20 тис. крон штрафу.

Обмеження на в’їзд/виїзд з/в країни, превентивні заходи щодо недопущення в країну потенційно інфікованих осіб

з 16 березня закриті кордони для всіх іноземців. В’їзд дозволений громадянам Чехії та іноземцям, які мають довгострокову візу, посвідку на постійне або тимчасове проживання в ЧР.

Громадянам Чеської Республіки заборонено виїздити за кордон. Іноземці, що мають дозвіл на проживання, можуть виїхати без права повернутися до країни до завершення надзвичайного стану.

 • Громадяни України, які перебували легально на території Чеської Республіки в день оголошення надзвичайного стану (12 березня), можуть законно перебувати на території Чехії до завершення надзвичайного стану без необхідності подовжувати документи чи отримувати нові.
 • починаючи з суботи 14 березня Чехія заборонила автобусне, залізничне та річкове сполучення зі всіма навколишніми країнами. Частково буде обмежуватися й повітряне сполучення. Під автобусним сполученням мається на увазі перевезення більше 9 пасажирів одним транспортним засобом. Однак, чеський уряд дозволяє іноземцям залишити територію Чеської Республіки автобусом місткістю більше 9 пасажирів, а також громадянам Чехії та особам, що мають дозволи на проживання понад 90 днів, повернутися до Чехії аналогічним способом. Перевізникам, які зареєстровані як на території Чехії, так і за кордоном, дозволено перевозити порожні автобуси без пасажирів через кордони Чеської Республіки в обидва боки.
 • Дипломатичні установи Чеської Республіки тимчасово зупинили прийом документів на отримання робочих віз, дозволів на проживання, короткострокових віз, а також видачу дозволів на проживання в Чехії терміном понад 90 днів.
 • МВС Чехії  до 12 квітня продовжило заборону на в'їзд до Чехії для всіх іноземців, за винятком тих, які мають посвідку на тимчасове проживання понад 90 днів або посвідку на постійне проживання, використовують територію Чехії як транзитну або громадян ЄС, які є подружжям чеських громадян. При цьому встановлено нове правило, відповідно до якого 14-денний карантин стає обов'язковим для всіх осіб - чеських громадян та іноземців, які в'їдуть на територію Чехії від 31 березня.
12 березня 2020 року в Чехії було введено надзвичайний стан на 30 днів, починаючи з 14:00 12 березня. Уряд лишає за собою право скоротити чи продовжити термін дії надзвичайного стану;;

З 16 березня закриті кордони для всіх іноземців. В’їзд дозволений громадянам Чехії та іноземцям, які мають довгострокову візу, посвідку на постійне або тимчасове проживання в ЧР. Заборона в'їзду не поширюється на:

-  міжнародний транспорт: водії вантажних автомобілів, водії автобусів, екіпажі транспортних літаків, машиністи поїздів, екіпажі поїздів, капітани суден та члени екіпажу

-  членів дипломатичних місій згідно з Віденською конвенцією про дипломатичні відносини, членів консульських установ відповідно до Віденської конвенції про консульські відносини та посадових осіб міжнародних організацій, включаючи членів їхніх сімей

-  членів рятувальних служб, таких як пожежна служба, рятувальна служба та гірська рятувальна служба

-  транскордонних працівників, які працюють в межах 100 км від державного кордону Чехії

-   власників дипломатичних та службових паспортів, виданих Чехією

- неповнолітніх осіб до 18 років, якщо один із батьків є громадянином Чехії

- осіб, які здійснюють трансплантацію крові, кісткового мозку для трансплантації та груп з трансплантаційних центрів, які доставляють органи для трансплантації

- осіб, які проходять медичне лікування за кордоном у зв’язку із важким станом здоров’я

- осіб, які прибули до Чехії після користування транзитом в аеропорті країни із зони ризику

- працівників, які працюють в аварійних службах: електрообслуговування, котли, газопроводи, водопроводи, біогазові станції, насосні станції, теплопроводи тощо.

- громадян Чехії, які мають намір забрати свого члена сім'ї (нащадків, батьків, подружжя) в міжнародному аеропорту - лише після пред'явлення квитка / посадкового талону

- громадянин ЄС, які здійснюють транзит до своєї держави через Чеську Республіку – має супроводжуватися заявами про транзит

- іноземців, які мають дозвіл на проживання в іншій державі-члені ЄС, транзитом до країни ЄС, де йому / їй дозволяється проживати, через Чехію – має супроводжуватися декларацією про транзит

- членів Європейського Парламенту.

Більше інформації можна знайти на веб-сайті Міністерства внутрішніх справ Чехії: https://www.mvcr.cz/clanek/cestovani-po-dobu-nouzoveho-stavu.aspx.


Правила в'їзду та виїзду з країни з 13 березня до 16 березня 2020 р.


нформація про в'їзд та виїзд після 16 березн

Починаючи з суботи 14 березня Чехія заборонила автобусне, залізничне та річкове сполучення зі всіма навколишніми країнами. Частково буде обмежуватися й повітряне сполучення. Під автобусним сполученням мається на увазі перевезення більше 9 пасажирів одним транспортним засобом. Однак, чеський уряд дозволяє іноземцям залишити територію Чеської Республіки автобусом місткістю більше 9 пасажирів, а також громадянам Чехії та особам, що мають дозволи на проживання понад 90 днів, повернутися до Чехії аналогічним способом. Перевізникам, які зареєстровані як на території Чехії, так і за кордоном, дозволено перевозити порожні автобуси без пасажирів через кордони Чеської Республіки в обидва боки.

Громадяни України, які перебували легально на території Чеської Республіки в день оголошення надзвичайного стану (12 березня), можуть законно перебувати на території Чехії до завершення надзвичайного стану без необхідності подовжувати документи чи отримувати нові.

Починаючи з 31 березня встановлено обов’язковий карантин для всіх, хто повернувся з-закордону. Громадяни Чехії та іноземці, що мають дозвіл на перебування в країні, обов’язково повинні повідомити свого практичного лікаря про повернення з країн групи ризику. За порушення цієї вказівки передбачено покарання в вигляді адміністративних штрафів.

МВС Чехії до 12 квітня продовжило заборону на в'їзд до Чехії для всіх іноземців, за винятком тих, які мають посвідку на тимчасове проживання понад 90 днів або посвідку на постійне проживання і виїхали з Чехії до 12 березня, або використовують територію Чехії як транзит, або громадян ЄС, які є подружжям чеських громадян. При цьому встановлено нове правило, відповідно до якого 14-денний карантин стає обов'язковим для всіх осіб - чеських громадян та іноземців, які в'їдуть на територію Чехії від 31 березня. Такі особи в обов'язкому порядку повинні повідомити про приїзд з-за кордону свого практичного лікаря.

30 березня чеський уряд продовжив термін дії надзвичайних заходів до 6 години ранку 11 квітня. 

Уряд обмежує вільне пересування людей у місті та між містами без нагальної потреби. Це означає, що дозволено пересуватися до місця роботи й назад, на найнеобхідніші закупи, до лікарні тощо.

Зокрема нова постанова дозволяє такі переміщення:
- дорога до місця роботи чи здійснення підприємницької діяльності,
- дорога в гості до членів сім'ї чи близьких осіб,
- дорога на закупи продуктів харчування, засобів побутової хімії, ліків чи корму для тварин,
- дорога до інституцій, що надають фінансові послуги чи послуги поштового зв'язку, на бензинові заправки,
- переміщення з метою надання послуг іншій особі, напр., допомога сусідам, волонтерство,
- супровід родичів,
- отримання послуг в державних інституцій у невідкладних ситуаціях,
- послуги доставки,
- перебування в природі та в парку тощо.

Забороняється скупчення людей на вулиці, зокрема, у парках чи біля магазинів. Забороняється діяльність несертифікованих служб таксі (Uber та інші).

Продовжено до 11 квітня дію заборони збиратися в громадських місцях більше двох осіб без нагальної потреби.

Уряд закликав громадян максимально обмежити контакти з іншими людьми та не виходити з дому без нагальної необхідності (дозволено ходити на роботу, в магазин, надавати соціальну допмоогу та відвідувати родичів тощо).


До 11 квітня продовжено заборону ведення роздрібної торгівлі, надання послуг, діяльності ресторанів та інших закладів громадського харчування, а також продовження дії обмежень у діяльності державних та адміністративних органів.

Продовжує діяти заборона виходити на вулицю без маски (виняток становлять тільки діти до 2-х років та водії тарнспортних засобів, які перебувають в салоні автомобіля без пасажирів).

Продовжено дію правила, за яким з 08 до 10 години ранку заборонено відвідувати магазини особам, молодшим 65років.

З 11 березня скасовано навчання у всіх навчальних закладах Чехії. Навчання може надалі проходити в дистанційній формі без присутності учнів та студентів у класах та аудиторіях.

Заборонено відвідання ув’язнених в місцях позбавлення волі та в стаціонарах лікарень.

Призупинено роботу всіх відкритих спортивних майданчиків, де збирається більше 30 осіб, а також роботу ринків.

З 06:00 14 березня заборонено роздрібну торгівлю і надання послуг за винятком продовольчих магазинів, магазинів електроніки та обчислювальної техніки, автозаправок, магазинів предметів гігієни і санітарних засобів. Відкритими залишаються аптеки, зоомагазини, магазини оптики, хімчистки. Дозволено продаж газет і журналів, тютюнових виробів. Онлайн продаж в мережі Інтернет також дозволена.

З 06:00 14 березня заборонена присутність громадян у всіх закладах громадського харчування, в той час як столові окремих підприємств продовжують працювати. Закрито також всі ресторани, розташовані в торгових центрах площею понад 5000 кв.м. і казино.

Посилено покарання за кримінальні злочини. До них відносяться порушення карантину, а також "умисне або ненавмисне" поширення інфекції хворими, за що передбачено до 12 років ув'язнення. Кримінальна відповідальність стала жорсткішою для всіх видів злочинів, скоєних за час дії режиму надзвичайного стану. Найбільш суворі покарання передбачаються за діяння, що впливають на погіршення епідеміологічної обстановки в країні. Одне з них - недотримання карантину, за що порушникам, крім в'язниці, загрожує штраф в розмірі до 3 млн крон (біля € 120 тис.).

Дипломатичні установи Чеської Республіки тимчасово зупинили прийом документів на отримання робочих віз, дозволів на проживання, короткострокових віз, а також видачу дозволів на проживання в Чехії терміном понад 90 днів.

Детальну інформацію щодо нових обмежень можна знайти на урядовому порталі Чеської Республіки www.vlada.cz.


Детальну інформацію Ви можете знайти на сайтах Міністерства внутрішніх справ, Міністерства закордонних справ, Міністерства транспорту та Міністерства охорони здоров’я Чеської Республіки.
- https://www.vlada.cz/…/ak…/vyhlaseni-nouzoveho-stavu-180234/


- https://www.mvcr.cz/…/cestovani-po-dobu-nouzoveho-stavu.aspx


- https://www.mvcr.cz/clanek/vyjimky-z-omezeni-cestovani.aspx


- https://koronavirus.mzcr.cz/


- https://www.mdcr.cz/Media/Media-a-tiskove-zpravy/Od-soboty-plati-mimoradna-opatreni-v-mezinarodni-d?fbclid=IwAR0yOhUhPrfYtshux4rCLNxgLHyU6cKvECkETJ3Ex2iVMRYq6WEV6R3RgQ8


-https://www.mzv.cz/…/aktualn…/vyhlaseni_nouzoveho_stavu.html

У разі появи в українців, що перебувають на території Чеської Республіки, ознак захворювання коронавірусом, необхідно негайно ж зателефонувати на гарячу лінію Вашої страхової компанії, або на один із телефонів, вказаних на сайті Міністерства охорони здоров'я Чеської Республіки: https://koronavirus.mzcr.cz/dulezite-kontakty/, наприклад: +420 724 810 106, +420 725 191 367, та слідувати вказівкам медичних працівників.


Громадянам України дуже наполегливо радимо не нехтувати обов'язковими правилами та обов'язково придбати медичний страховий поліс.

У разі підвищення температури тіла, кашлю, ускладненого дихання або при поверненні з країн, що входять до групи ризику, слід телефонувати на номери «гарячої» лінії Чеської Республіки: +420 724 810 106 або +420 725 191 367 та контактні номери, вказані на Вашому страховому полісі. 

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникненні загрози життю і здоров’ю, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Чеській Республіці за номером телефону: +420 602 224 938, адреса електронної пошти: emb_cz@mfa.gov.ua, або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38-044-238-16-57, адреса електронної пошти cons_or@mfa.gov.ua.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux