Стаття Посла Василя Зварича у журналі «Czech and Slovak Leaders»:
- «Уроки Чорнобиля залишаються надзвичайно актуальними й сьогодні»;
- «24 лютого 2022 року, з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну, світ знову зіткнувся з ядерною загрозою — цього разу як з інструментом ведення війни»;
- «Чорнобильська зона відчуження стала однією з перших територій, захоплених російськими військами. Лише завдяки відданості українського персоналу, який продовжував працювати в умовах окупації та надзвичайно складних обставин, вдалося запобігти ще одній ядерній катастрофі»;
- «Вперше в історії держава-агресор силою захопила атомні електростанції. Після окупації Чорнобильської зони Росія захопила і Запорізьку атомну електростанцію. Обидва об’єкти були мілітаризовані та використані як інструмент політичного й військового тиску»;
- «Захопивши Чорнобильську та Запорізьку атомні електростанції, Росія порушила всі основоположні принципи ядерної безпеки та захисту. Жодна держава не має права використовувати ядерну інфраструктуру як інструмент шантажу»;
- «Відновлення глобальної ядерної безпеки неможливе без повернення Запорізької атомної електростанції під повний суверенний контроль України»;
- «Захист ядерної інфраструктури України — це не регіональне питання, а глобальна відповідальність»;
- «Кожна система, яка забезпечує безпеку української атомної електростанції, фактично є гарантією того, що європейські міста можуть жити в безпеці».