• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Україна має тверду підтримку Чехії щодо перспективи набуття членства в ЄС – Ігор Жовква
Опубліковано 18 травня 2022 року о 14:31

Заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква 16-18 травня перебуває з робочим візитом у Чеській Республіці.

У перший день візиту Ігор Жовква зустрівся із заступником голови Палати депутатів (нижня палата) Парламенту Чехії Яном Бартошеком, обговоривши з ним питання розвитку українсько-чеського міжпарламентського співробітництва, а також підтримки чеськими законодавцями боротьби України проти російської агресії. Зокрема, він подякував віце-спікеру нижньої палати за низку прийнятих нею протягом останніх трьох місяців резолюцій з підтримкою України та засудженням розв’язаної росією війни, а також за визнання Голодомору 1932-33 рр. геноцидом Українського народу. Ян Бартошек зі свого боку запевнив у готовності Палати депутатів і надалі підтримувати надання чеським урядом Україні зброї та військової техніки, а також отримання нашою державою статусу кандидата на членство в ЄС. 


Під час зустрічі з першим заступником міністра оборони Чехії Франтішеком Шульцом Ігор Жовква висловив вдячність Уряду Чехії за надану Україні зброю та військову техніку, особливо відзначивши те, що Чехія належить до першої п’ятірки серед усіх держав за обсягами такої допомоги. Було обговорено окремі питання щодо подальшого посилення двосторонньої співпраці у сфері військово-технічного співробітництва. 


Крім того, Ігор Жовква зустрівся з представниками чеських неурядових організацій, які займаються питаннями міжнародних відносин та європейської політики, з якими обговорив шляхи активізації їхньої співпраці з українськими експертами та відповідними аналітичними центрами в інших європейських країнах з метою посилення підтримки в окремих державах ЄС отримання Україною статусу кандидата на членство. Він відзначив особливу роль чеських неурядових організацій на цьому шляху в контексті наступного головування Чехії в Раді ЄС.

У вівторок під час зустрічі з Прем’єр-міністром Чехії Петром Фіалою Ігор Жовква передав слова глибокої вдячності від Президента України Володимира Зеленського уряду Чехії та чеському народу за тверду підтримку нашої держави в протидії російській військовій агресії.

«Чехія – один з ключових європейських партнерів України, який надає вагому політичну та практичну допомогу Україні та входить у п’ятірку ключових постачальників зброї нашій державі», – зазначив Ігор Жовква.

У контексті відбудови України Прем’єр-міністру Чехії було запропоновано розглянути можливість патронату над одним із міст чи регіонів нашої держави.

Під час зустрічі з головою Сенату парламенту Чехії Мілошем Вистрчілом було обговорено шляхи посилення парламентського виміру співпраці двох країн. Ігор Жовква подякував за безкомпромісну позицію парламенту Чехії щодо російської агресії, зокрема за схвалену нещодавно резолюцію Сенату на підтримку України, в якій дії Росії визнаються геноцидом українського народу.

На порядку денному зустрічі з міністром закордонних справ Яном Ліпавським була координація зусиль України та Чехії для подолання викликів, пов’язаних із повномасштабною російською агресією проти нашої держави. Зокрема, було обговорено результати засідання Ради ЄС із закордонних справ, яке відбулося напередодні. Співрозмовники погодилися з необхідністю подальшого посилення санкцій проти РФ та якнайшвидшого запровадження шостого санкційного пакету, що обов’язково має містити ембарго на нафту.

Заступник керівника Офісу Президента подякував Чехії та чеському народу за надання тимчасового прихистку понад 300 тисячам українців, які через війну були змушені виїхати до Чехії, а також за створення усіх необхідних умов для їх комфортного перебування.

Ключовою темою зустрічі Ігоря Жовкви з міністром з європейських питань Мікулашем Беком стало залучення підтримки Чеської Республіки в питанні реалізації прагнень України набути членство у Європейському Союзі. У цьому контексті увагу чеської сторони було привернуто до важливості схвалення державами – членами ЄС найближчим часом рішення про надання Україні статусу країни – кандидата на членство у Євросоюзі. Ігор Жовква закликав чеську сторону не лише підтримати таке рішення, а й докласти зусиль для переконання інших держав Євросоюзу, які наразі все ще демонструють більш стриману позицію.

Мікулаш Бек окреслив пріоритети чеського головування у Раді ЄС у другій половині 2022 року та представив окремі ініціативи щодо консолідації фінансової підтримки нашої держави. Ігор Жовква подякував співрозмовнику за те, що серед цих пріоритетів  головування особливе місце посідає Україна.

«Розраховуємо на активну роль майбутнього чеського головування в Раді ЄС у підтримці повоєнної відбудови України, – зазначив він. – Попри всі виклики для безпеки нашої держави, попри російську військову агресію та численні жертви й руйнування Україна впевнено крокує до омріяного членства у Європейському Союзі. І на цьому шляху нам допомагають справжні друзі, такі як Чехія».

Серед ключових тем зустрічі з директором Офісу зовнішніх зв’язків Канцелярії Президента Рудольфом Їндраком були пріоритети чеського головування у Раді ЄС та важливість координації зусиль сторін для боротьби з російською агресією. Особливий акцент Ігор Жовква зробив не необхідності посилення санкційного тиску на державу-агресора.

Під час візиту також заплановано зустрічі з представниками ділових кіл Чехії та України. Обговорюватимуться можливості залучення бізнесу до відбудови нашої держави, а також перспективи розширення торговельно-економічної співпраці, які відкриватимуться в процесі інтеграції України до Європейського Союзу.  

Під час робочого візиту до Праги заступник керівника Офісу Президента України Ігор Жовква відвідав благодійну музичну виставу «Зірки сяють для України» у Національному музеї Чехії та взяв участь у презентації програми підтримки для українських музеїв. 


У переддень Всесвітнього дня музеїв в Національному музеї Праги відбувся творчий вечір в підтримку України, під час якого було оголошено про відкриття спеціального рахунку для збору коштів на збереження культурної спадщини України, зокрема, музеїв у зоні бойових дій. Виступаючи перед присутніми, Ігор Жовква подякував Національному музею Чехії за підтримку українських креативних індустрій та українських митців, немало яких сьогодні боронять Україну зі зброєю в руках. «Замість того, щоб гучно святкувати 300-ту річницю з дня народження філософа Григорія Сковороди, ми розбираємо завали його музею в Харківській області, розтрощеного російськими балістичними ракетами. Поряд з українськими військовими сьогодні в лавах Збройних сил України нашу свободу захищають також українські художники, актори, співаки й музейники». 


У виставі «Зірки сяють для України» пролунали вірші Тараса Шевченка та Євгена Маланюка, а також українські народні пісні та композиції з відомих українських опер у виконанні оперних співаків і співачок з України, частина з яких вимушено опинилася в Чехії, рятуючись від бомбардувань у Харкові та Одесі.
Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux