• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Повернення в Україну: Відповіді на найчастіші запитання
Опубліковано 15 червня 2020 року о 12:26

  Відповіді на найчастіші запитання, пов'язані з перебуванням громадян України на території Чехії в розпал пандемії коронавірусу та обмежень міжнародних пасажирських перевезень у світі.  

Посольство України в Чехії підготувало оновлений список відповідей на найчастіші запитання, пов'язані з перебуванням українців у Чехії та поверненням додому.

Зверніть увагу! При виїзді з Чехії більше не ставлять Covid-печатки. Тому якщо у Вас прострочений термін перебування і Ви плануєте їхати в Україну - зверніться в поліцію у справах іноземців по штамп!

📌 Чи можу я залишитися в Чехії, якщо в мене закінчився термін дії візи або перебування в рамках безвізового режиму?

Згідно з рішенням чеського уряду, іноземці, які на час оголошення надзвичайного ситуації (12 березня 14:00 год.) легально (тобто в них на той час не завершився термін дії візи чи безвізу, дозволу на перебування тощо) перебували на території Чеської Республіки, можуть продовжувати перебувати в Чехії до 16 липня ц.р. До цього часу на них у Чехії не буде накладено жодних штрафів або інших санкцій за порушення міграційного режиму.

Це стосується як тих громадян, чий термін перебування в країні закінчився під час надзвичайного стану (12 березня – 17 травня), так і тих, у кого термін дії дозвільних документів завершиться упродовж додаткових 60 днів, наданих іноземцям для того, щоб залишити територію Чеської Республіки. Таким чином, останнім терміном, коли цим категоріям іноземців треба буде виїхати з території Чехії, є 16 липня 2020 року.


Увага! Зміна!

Відповідно до рішення чеського уряду, іноземні громадяни, які в період з 12 березня до 16 липня 2020 року перебували на території Чехії на основі короткострокової робочої або короткострокової сезонної візи, довгострокової візи для сезонних робітників або надзвичайної робочої візи на понад 90 днів (видається для роботи у визначених галузях), мають можливість продовжити трудові відносини з роботодавцем до 16 вересня 2020 року.

Увага! Ця інформація стосується лише громадян, термін дії чеської робочої візи в яких закінчився в період з 12 березня до 16 липня 2020 року, і які у цей період перебували на території Чехії. Обов’язковою умовою при цьому є продовження старого чи укладання нового трудового договору з роботодавцем на період до 16 вересня. Такий трудовий договір не потрібно ніде реєструвати. В разі виконання цієї вимоги іноземний громадянин може залишатися і працювати на території Чехії до 16 вересня 2020 року.

Ця можливість не розповсюджується на іноземних громадян, які перебувають в Чехії в рамках безвізового режиму, на основі віз інших країн Європейського Союзу (польські, угорські тощо), а також на тих, хто не продовжить трудові відносини з роботодавцем на період з 16 липня по 16 вересня. Такі громадяни мають залишити територію Чехії до 16 липня 2020 року.📌 Коли я повертатимуся в Україну, чи не виникне в мене проблем на кордоні і чи потрібно буде оформлювати якісь документи для виїзду в чеських міграційних органах або в поліції для іноземців?

Якщо ви повертатиметеся літаком безпосередньо з Чехії, то жодних санкцій, як запевняють в Міністерстві внутрішніх справ Чехії, до вас застосовано не буде (знову ж таки, якщо ви вже не були порушником міграційного режиму станом на 12 березня).

Якщо Ви будете повертатися наземним транспортом й хочете уникнути штрафів при перетині кордону інших держав, Міністерство внутрішніх справ Чехії рекомендує звернутися за отриманням спеціального штампу з написом «EXCEPTIONAL SITUATION COVID-19 PANDEMIC». Печатку можна отримати лише в обласних відділеннях поліції в справах іноземців у прийомні дні. Врахуйте, що безпосередньо при перетині чеського кордону ця послуга відтепер не буде доступна. Печатку рекомендовано отримати не раніше, ніж за 24 години до планованого виїзду з Чехії!

Адреси обласних відділень поліції у справах іноземців та графік роботи за посиланням ТУТ

Також при виїзді з Чехії через територію Угорщини та інших держав, потрібно мати з собою оригінал трудового договору чи договору про оренду житла, якими Ви, у разі потреби, зможете підтвердити, що на час карантину перебували в Чехії.


📌Чи потрібно зараз реєструвати місце проживання в поліції, якщо це не було зроблено вчасно?

Реєстрація місця проживання іноземців у поліції у справах іноземців Чехії відбувається упродовж 3-х днів після приїзду до Чехії. Якщо ви чи ваш орендодавець не зробили цього вчасно, реєструватися зараз не потрібно – це вже нічого не вирішить. Однак будьте готові до того, що поліцейський патруль у місті або поліція на кордоні при виїзді із Чехії може накласти на вас штраф у сумі 3000 чес. крон за порушення правил перебування.


📌Через територію яких країн можливо повернутися в Україну?

Ви можете скористатися транспортним коридором через територію Австрії та Угорщини до прикордонного пункту пропуску «Захонь – Чоп». Зверніть увагу, що проїзд територією Угорщини дозволений лише з 21.00 вечора до 05.00 ранку за встановленими угорською владою маршрутом, якого потрібно неухильно дотримуватися.

Відомі нам автобусні перевізники, які здійснюють перевезення до українського кордону (ПП Тиса) за згаданим маршрутом: «REGABUS» www.regabus.cz, «Umbrella Holiday» https://bit.ly/39TvM9S, «Nikolo» (+420 777 222 043).

Про правила транзиту територією Угорщини Ви можете ознайомитися на САЙТІ Посольства України в Угорщині. 


📌 Чи можу я зараз повернутися в Україну автомобілем або автобусом транзитом через Польщу або Словаччину?

Транзитний проїзд через територію Словацької Республіки дозволяється з дотриманням таких умов:

 • транзит громадян третіх країн до держави Євросоюзу, в якій вони мають постійний або тимчасовий дозвіл на проживання. Під час в’їзду на територію Словацької Республіки вони повинні пред’явити негативний RT-PCR тест на захворювання COVID-19 словацькою, чеською, англійською або німецькою мовами або перекладений однією з цих мов. Давність видачі результатів тесту не повинна перевищувати 96 годин. Такі особи повинні проїхати територію Словаччини без зупинки не більше, ніж за 8 годин від в’їзду, враховуючи необхідне дозаправлення пальним;
 • транзит громадян третіх країн, які мають дозвіл на проживання в одній із країн ЄС, при поверненні до країни свого громадянства. Вказані особи повинні проїхати територію Словаччини без зупинки не більше, ніж за 8 годин від в’їзду, враховуючи необхідне дозаправлення пальним. 

 Деталі на сайті МЗС Словаччини. Про пункти пропуску на словацько-українському кордоні можна дізнатися в Посольстві України в Словаччині


Транзитний проїзд через територію Польщі дозволяється з дотриманням таких умов:

 • транзит громадян третіх країн до держави Євросоюзу, в якій вони мають постійний або тимчасовий дозвіл на проживання;
 • транзит громадян третіх країн, які мають дозвіл на проживання в одній із країн ЄС, при поверненні до країни свого громадянства. 

Більше на сайті Прикордонної служби Польської Республіки.


Інтерактивна мапа відкритих пунктів пропуску на кордонах із цими державами: https://dpsu.gov.ua/ua/map 


📌 Чи буду я змушений пройти ізоляцію після повернення в Україну?

З 15 червня 2020 року Міністерство охорони здоров'я оновило правила самоізоляції після повернення в Україну з-за кордону.

Громадяни України та іноземці, що прибувають з «червоної зони» (де показник більший, ніж 40 активних випадків на 100 тис населення), будуть, як і раніше, відправлятись на обсервацію/самоізоляцію на 14 днів після перетину кордону.

З «зеленої зони» (де показник менший, ніж 40) – матимуть змогу не проходити самоізоляцію.

Показник по Чехії згідно даної таблиці складає 22,8, що означає, що особам, які прибули з цієї країни, самоізоляцію в Україні проходити не потрібно.

Для прийняття рішення про самоізоляцію/обсервацію осіб буде розглядатися країна звідки прибуває людина та країна, громадянином якої вона є.

В той же час, якщо людина є громадянином країни «червоної зони», але має підтверджувальні документи, що протягом останніх 14 днів вона перебувала в країні «зеленої зони», буде розглядатися тільки країна відправлення.

Обов’язковою умовою для іноземців буде наявність полісу медичного страхування на випадок захворювання COVID-19.

Інформація щодо кількості активних випадків COVID-19 на 100 тис населення станом на 14 червня 2020 року:
https://bit.ly/2YyT6pH

 

📌Чи працює зараз консульський відділ Посольства України в Празі?

18 травня посольство та консульство України в Брно частково відновили консульський прийом громадян. Водночас, з огляду на епідеміологічні ризики, що тривають, прийом громадян здійснюється виключно за попереднім електронним записом, який доступний за цим посиланням: https://registration.mfa.gov.ua/qwebbook/index.jsp

Посилання на сторінку електронного запису ви також можете знайти на головній панелі інтернет-сторінки посольства https://czechia.mfa.gov.ua/ - «Запис до консульства онлайн».

Без попереднього запису здійснюватиметься обслуговування лише громадян, які опинилися у надзвичайній ситуації.

Запис до консульства у Брно здійснюється за номером телефону: +420 541- 216- 973 виключно в робочі дні з 09.00-12.00 год. 

Що потрібно знати перед приходом до Посольства:

 • Будьте пунктуальні. Приходьте чітко на час вашої реєстрації - не раніше, ніж за 15 хвилин, але й не запізнюйтесь. Раніше зазначеного часу ми все одно не зможемо вас прийняти і ви лише даремно стоятимете на вулиці в очікуванні. Якщо ж ви запізнитеся, то втратите свій слот і будете змушені перереєструватися на інший час і день.
 • Підготуйтеся до візиту заздалегідь! Заповніть потрібну заяву та зробіть необхідні копії. Бланки майже всіх заяв є на сайті посольства: www.czechia.mfa.gov.ua у розділі «Консульські питання». Якщо ви маєте заповнену заяву і підготували всі потрібні копії, ми виконаємо вашу консульську дію дуже швидко – за 5 - 10 хвилин. Якщо ж ви прийдете непідготовленими і почнете заповнювати заяви лише тоді, коли зайдете до консульства, тим самим ви не лише витратите свій час, але й сповільните загальну чергу, яка розписана по хвилинах.
 • У разі, якщо ви зареєструвалися, але з якихось причин не можете відвідати консульство у зазначений час, скасуйте свій візит або перенесіть його на інший час. Це можна зробити, перейшовши за посиланням «Зміна/Відміна бронювання», яке міститься в листі-підтвердженні бронювання, який Ви отримали на свій email.


📌 Чи можу я в’їхати в Україну на власному автомобілі без розмитнення?

Українські громадяни, які постійно проживають в іншій державі, можуть легально в’їхати на територію України на власних автомобілях на термін до 60 днів упродовж календарного року (безперервно або з перервами). 

Головними умовами для цього є перебування на консульському обліку в іншій державі. Про консульський облік у Чехії: https://czechia.mfa.gov.ua/konsulski-pitannya/konsulskij-oblik


 📌 Чи можу я працювати в Чехії, якщо в мене закінчився термін дії робочої візи та дозволу на працевлаштування, але я не можу виїхати в Україну?

Так, можете. Вам потрібно просто продовжити свій трудовий договір з роботодавцем. Додатково договір більше ніде не потрібно реєструвати. В такому разі ваша робоча віза та дозвіл на роботу автоматично продовжаться і будуть дійсними до 16 липня 2020 р. До цього часу вам потрібно буде повернутися в Україну.


📌 Чи дозволений громадянам України в’їзд до Чехії?

В’їзд на територію Чехії дозволений лише іноземцям, що мають дозвіл на постійне або тимчасове проживання в Чехії, а також власникам D/VR віз (довгострокових віз з метою отримання дозволу на проживання) та сезонним працівникам). 

При наявності дозволу на проживання іноземець може обрати між обов’язковою 14-денною самоізоляцією (з обов’язковим інформуванням санепідемстанції в місці проживання на території Чехії) або пред’явленням довідки про негативний результат RT-PCR тесту на наявність SARS CoV-2, зробленого не пізніше чотирьох днів до в'їзду на територію Чехії.

 Власникам D/VR віз (довгострокових віз з метою отримання дозволу на проживання та сезонним працівникам) в’їзд дозволений лише при наявності негативного тесту. 

 Затверджений бланк на проходження тесту можна завантажити за посиланням ТУТ.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux