Сторони обговорили питання двостороннього міжпарламентського співробітництва, торгівельно-економічних та культурно-гуманітарних відносин, взаємодії на шляху до євроінтеграції.
Надаючи важливого значення підтримці політичного діалогу на найвищому рівні, керівник Парламенту висловив упевненість, що візит Президента Чеської Республіки до України надасть нового імпульсу не лише розвитку політичних відносин, а й поглибленню співробітництва обох країн в усіх сферах суспільного життя.
Голова Верховної Ради відзначив активізацію міжпарламентського діалогу між Україною та Чехією у поточному році. За його словами, у травні ц.р. відбувся візит делегації Комітету з питань ЄС Сенату Парламенту Чехії і делегації Бюджетного комітету Палати депутатів Парламенту Чехії до України; делегація Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти відвідала Чеську Республіку.
Голова Верховної Ради підкреслив, що Чеська Республіка є важливим економічним партнером України в Європі і додав, що влада України продовжує здійснювати кроки, спрямовані на поліпшення інвестиційного клімату для іноземних інвесторів. «Українська сторона очікує нових пропозицій від чеських компаній щодо реалізації інвестиційних проектів в Україні», - сказав він.
Торкаючись питання євроінтеграції України, Володимир Рибак подякував за підтримку з боку Чеської Республіки. Голова Верховної Ради підкреслив, що Україна максимально зацікавлена у підписанні Угоди про асоціацію з ЄС на Вільнюському саміті Східного партнерства у листопаді поточного року.
У цьому контексті Володимир Рибак зазначив, що українська влада, усвідомлюючи важливість досягнення прогресу у здійсненні реформ для підписання Угоди про асоціацію, серйозно поставилася до рекомендацій ЄС з цього питання. За його словами, більшість з них були включені до планів пріоритетних заходів з інтеграції України до ЄС та виконані по суті.
Голова Верховної Ради подякував чеській стороні за постійну організаційну і фінансову підтримку української меншини в Чехії, яка «дозволяє проводити різні заходи в контексті розвитку двостороннього культурно-гуманітарного співробітництва» та за співпрацю у сфері освіти. «Ми маємо намір підтримувати і розвивати ці зв’язки», - сказав Володимир Рибак і додав, що українська сторона високо оцінює рішення Міжнародного Вишеградського фонду щодо надання грантів і стипендій студентам, які навчаються у країнах Вишеградської четвірки.
У свою чергу, Президент Чеської Республіки підкреслив, що його країна зацікавлена у посиленні двосторонньої економічної співпраці. Мілош Земан повідомив, що до складу делегації увійшли понад 100 чеських бізнесменів і Президенти наших держав візьмуть участь у роботі українсько-чеського бізнес-форуму в Києві.