• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Лист редакції iDNES щодо намагання визволити з в’язниці громадянина України, якого звинувачено у співпраці із терористами
Опубліковано 10 лютого 2016 року о 18:37

Головному редактору iDNES Шановний пане редакторе, 10 лютого у вашому виданні вийшла стаття, у якій автор стверджує, що Посол України намагався визволити з в’язниці українського громадянина, що звинувачується у співпраці з терористами.

Хочемо вам нагадати, що практичною реалізацією консульського захисту прав і законних інтересів громадян України за кордоном (всіх громадян без виключення) є вжиття заходів, у випадках їх затримання або арешту, з метою забезпечення неупередженого розгляду їх справ компетентними та судовими органами країни перебування, надання необхідної консультативної допомоги, моніторингу судових слухань, перевірки умов тримання громадян України у місцях позбавлення волі та наявності у них скарг на умови тримання, можливості користування належним кваліфікованим правовим захистом тощо.

Такі ж обов’язки щодо захисту своїх громадян за кордоном мають дипустанови всіх країн світу. Нагадаємо ще раз, всіх громадян без виключення.

Відповідно до законодавства України у випадку арешту громадянина України за кордоном він має право звернутися до органів поліції з вимогою повідомити про свій арешт консула України. А дипустанова має вживати всі заходи по захисту законних прав та інтересів громадянина України та дотриманню у повному обсязі положень законодавства держави перебування

Станом на 31.12.2015 року в пенітенціарних закладах Чехії відбувало покарання 85 громадян України, 46 громадян України перебували під слідством. На їх прохання та звернення їх родичів дипустановою у 2015 році підготовлено та надіслано до компетентних чеських органів понад 15 запитів та листів, у тому числі і в справі  громадянина України Алі Таан Фаяд. Відмова у наданні консульського захисту громадянам України є порушенням чинного законодавства України.

Згаданий громадянин України Алі Таан Фаяд після його затримання  звернувся до поліції та до адвоката з проханням інформувати про це дипломатичну установу України.

Дружина затриманого звернулася з листом до консульського відділу Посольства України в ЧР поінформувавши, що через чеських адвокатів вона подала заяву про звільнення Алі Таан Фаяда з-під варти під грошову заставу за умови, що підозрюваний не покидатиме територію ЧР до прийняття остаточного рішення. Але відповідь не отримала. Також звернулась з проханням надати допомогу для забезпечення захисту прав та інтересів громадянина України.

З огляду на офіційне звернення громадянки України (дружини затриманого) та відповідно до вимог законодавства України Посольство України підготувало 06.05.2014 року листа до  Міністерства юстиції ЧР з проханням поінформувати дипустанову про причини затримання та про прийняте  рішення щодо вищевказаної грошової застави.

Все це підтверджено документально і цілком відповідає законодавству України та міжнародному праву.

Тому не зрозуміло, на якій підставі ви стверджуєте про особисту зацікавленість Посла у визволені затриманого.

На такі ж офіційні звернення дружини та захисників затриманого, та у відповідності до чинного законодавства, Посольство підготувало та направило листа Генеральному прокурору ЧР з проханням, у рамках прокурорського нагляду надати оцінку діям прокуратури міста Праги щодо продовження терміну ув’язнення громадянина України. А 15.07.2014 року Посольство України в ЧР надіслало листа міністру юстиції Чехії Валковій Гелені з проханням взяти вказану справу під контроль, оскільки справа набула широкого розголосу в Чехії. Зі свого боку чеський міністр юстиції поінформувала Посольство України (лист – відповідь Мінюсту ЧР від 01.08.2014 року), що на даному етапі зазначена справа розглядається у судовому порядку у рамках чинного законодавства Чехії.

Щодо обставин справи громадянина України Алі Фаяда було інформовано у встановленому порядку МЗС України.

Посольство України в Чехії як і Посольства будь-яких інших країн не має ніякого впливу на правоохоронні органи Чехії, а всі дії щодо консульського захисту гр. України Алі Фаяда чітко відповідають вимогам чинного законодавства України та міжнародного права.

Тому просимо вас опротестувати інформацію щодо особистої зацікавленості Посла України в ЧР щодо визволення затриманого Алі Таан Фаяда.

Щодо неправильного тлумачення офіційних листів Посольства України в ЧР Посольство вже звернулися до Міністерства юстиції  ЧР.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux