• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Посол України ніколи не намагався вносити заставу за затриманих громадян України в ЧР
Опубліковано 11 лютого 2016 року о 10:02

Коментар Посла України в ЧР Б. Зайчука 10 лютого у чеському iDNES вийшла стаття, у якій автор стверджує, що Посол України намагався визволити з в’язниці українського громадянина, що звинувачується у співпраці з терористами, шляхом внесення за нього застави.

Ця інформація не відповідає дійсності. Посольство направило лист до редакції видання з вимогою опротестувати неправдиву інформацію. Крім того звернулось до Міністерства юстиції Чехії з проханням допомогти у роз’ясненні причин виникнення та неправильного тлумачення офіційних документів Посольства.

До обов’язків дипломатичних установ законодавством України відноситься захист прав і законних інтересів громадян України за кордоном та вжиття заходів, у випадках їх затримання або арешту, з метою забезпечення неупередженого розгляду їх справ компетентними та судовими органами країни перебування, надання необхідної консультативної допомоги, моніторингу судових слухань, перевірки умов тримання громадян України у місцях позбавлення волі та наявності у них скарг на умови тримання, можливості користування належним кваліфікованим правовим захистом тощо.

Представники дипустанов, здійснюючи консульський захист, не мають права відмовляти громадянам України в захисті, навіть якщо їх звинувачують у тяжких злочинах.

Такі ж обов’язки щодо захисту своїх громадян за кордоном мають дипустанови всіх країн світу. І всі дипустанови захищають своїх громадян без виключення в межах своїх обов’зків.

За 2015 рік Посольством України в ЧР було направлено в компетентні органи Чехії більше 15 запитів та листів щодо затриманих в Чехії громадян України. Щодо затриманого в Празі гр. Алі Таан Фаяда Посольство у 2014 році направило 3 запити (2 з них в Міністерство Юстиції Чехії та 1 до Генеральної прокуратури Чехії).

Процедура надання консульського захисту затриманим громадянам України прозора. Відповідно до законодавства захист надається на прохання самих затриманих або їх родичів.

У випадку з гр.України Алі Таан Фаядом - він після свого затримання звернувся до поліції та до адвоката з проханням інформувати про це дипломатичну установу України з метою надання йому консульського захисту.

Крім того дружина затриманого звернулася з офіційним листом до консульського відділу Посольства України в ЧР з проханням надати допомогу для забезпечення захисту прав та інтересів її чоловіка  гр. України. Вона звернулась з проханням допомогти прояснити інформацію щодо запиту, який вона направила через чеських адвокатів про можливість звільнення Алі Таан Фаяда з-під варти під грошову заставу за умови, що підозрюваний не покидатиме територію ЧР до прийняття остаточного рішення. Але відповідь не отримала.

З огляду на офіційне звернення громадянки України (дружини затриманого) та відповідно до вимог законодавства України Посольство України підготувало 06.05.2014 року листа до  Міністерства юстиції ЧР з проханням поінформувати дипустанову про причини затримання та про прийняте  рішення щодо вищевказаної грошової застави.

Процедура направлення таких листів по зверненню громадян України - це і є загальна практика консульського захисту затриманих громадян для всіх дипустанов. Це повністю відповідає законодавству України та міжнародному праву. Все це підтверджено документально.

Тому автора статті або ввели в оману його інформатори, або він некомпетентно підійшов до написання своєї статті. Посол України ніколи не намагався вносити заставу за затриманого гр.України Алі Таан Фаяда. 

На лист Посольства Міністерство юстиції ЧР повідомило, що прокуратура міста Праги відхилила можливість застави, залишивши громадянина України у попередньому ув’язненні. Про що нами було повідомлено дружину затриманого.

На такі ж офіційні звернення дружини та захисників затриманого та у відповідності до чинного законодавства, Посольство підготувало та направило листа Генеральному прокурору ЧР з проханням у рамках прокурорського нагляду надати оцінку діям прокуратури міста Праги щодо продовження терміну ув’язнення громадянина України. А 15.07.2014 року Посольство України в ЧР надіслало листа міністру юстиції Чехії Валковій Гелені з проханням взяти вказану справу під контроль, оскільки справа набула широкого розголосу в Чехії. Зі свого боку чеський міністр юстиції поінформувала Посольство України (лист – відповідь Мінюста ЧР від 01.08.2014 року), що на даному етапі зазначена справа розглядається у судовому порядку у рамках чинного законодавства Чехії.

Щодо обставин справи затриманого громадянина України Алі Фаяда та всіх трьох запитів, направлених Посольством в рамках консульського захисту, у встановленому порядку було інформовано МЗС України.

Тому спроби зробити зі звичайної процедури консульського захисту громадян України негативну сенсацію є недолугими.

Посольство відкрито і правдиво надає всю інформацію щодо своїх дій в рамках консульського захисту всіх затриманих громадян України в Чехії.

Посольство України в ЧР, як і Посольства будь-яких інших країн, не має ніякого впливу на правоохоронні органи Чехії. І ніяких спроб звільнити затриманого Посольство не здійснювало.

А захист в рамках законодавства затриманих за кордоном громадян України, - є прямим обов’язком дипломатичних установ України.

Щодо питання, що гр.України Алі Таан Фаяда був радником В.Януковича, то на сьогоднішній день ця інформація не підтверджена.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux