• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Офіційна позиція Видавництва OTTOVO щодо позначення Криму у Футбольному атласі світу
Опубліковано 15 лютого 2016 року о 10:49

Посольство отримало відповідь директора ТОВ «Видавництво OTTOVO» Властіміла Свободи від 12 лютого 2016 року з офіційною позицією видавництва:

«Видавництво Ottovo видало футбольний атлас світу в 2015 році чеською і словацькою мовами відносно великим накладом. Йдеться про науково-популярну публікацію енциклопедичного характеру, яка комплексно висвітлює історію і сучасність світового футболу; видавництво готувало її упродовж майже 5 років.

Наголошую, що йдеться про книгу, яка взагалі не бере до уваги політичну ситуацію чи погляди; навпаки, вона точно копіює футбольну мапу світу. Тому в ній Крим був приєднаний до Росії. Адже в період редакційної підготовки кримські клуби на власне прохання перейшли до структури російських футбольних змагань. Їхнє подальше виключення з російського союзу на вимогу UEFA відбулося для нашої публікації вже запізно, нині кримські клуби функціонують під самостійним Кримським футбольним союзом і мають своє власне змагання. У разі додаткового перевидання цей факт буде враховано і Крим буде позначений окремою барвою. Ці рішення  виходять з чисто спортивної, а не політичної позиції. Так само Футбольний атлас світу відносить Ізраїль і Казахстан до Європи, оскільки йдеться про країни-члени UEFA, Австралію до азійської зони і т.ін.

Водночас видавництво Ottovo розуміє чутливість питання. Однак дозволю собі повторити, що йдеться про публікацію, яка не має політичного тла і жодним чином не прагне суперечити ані резолюції ООН, ані офіційній позиції Міністерства закордонних справ Чеської Республіки».

Нагадаємо, що раніше у ЗМІ видавництво "Ottovo Nakladatelstvi" вибачилось за позначення Криму частиною Російської Федерації у "Футбольному атласі", аргументуючи, що це помилка картографа і не було навмисними діями. Про це повідомляв  шеф-редактор видавництва Філіп Гладік.

Також шеф-редактор стверджує, що карти з помилками не відображають ніякої політичної позиції його та видавництва.

Він повідомив, що під час внутрішньої зустрічі з картографом останній пояснив таку помилку тим, що паралельно з «Футбольним атласом» він готував історичну монографію України і використав для деяких карт "Футбольного атласу" карту, яку використовував для певного історичного періоду. З тих же причин у цьому "Футбольному атласі" помилково зображається на деяких картах і Північний Кіпр.

Ф.Гладік, у своє виправдання, зазначив, що через значну нестачу часу сам зосередився на виборі клубів, процесі підрахунку трофеїв і не думав, що досвідчений картограф зробить карти з такими помилками.

Шеф-редактор просить вибачення та обіцяє, що у разі перевидання книги все буде виправлено.

Але таке пояснення картографа викликає сумніви, оскільки в історії не існувало такого історичного періоду, коли Україна була незалежною в нинішніх кордонах, а Крим був частиною Росії.

Зазначимо, що це перший крок у вжитті заходів з унеможливлення некоректного позначення на картах (електронних та друкованих) Автономної Республіки Крим як частини Росії. Ми будемо далі працювати над цим питанням.

Також хочемо нагадати, що 2 грудня 2015р. МЗС України запустило проект для виправлення усіх карт, на яких Крим віднесено до Росії.

Тому у разі виявлення карт України з некоректним позначенням Криму як частини Російської Федерації, просимо надсилати на адресу [email protected] таку інформацію: 1. Інформація про програмний продукт/карту (назва, мова використання, рік виготовлення, дата оновлення карт). 2. Компанія-виробник продукту/карти (назва, країна, центральний офіс). 3. Технічний прилад, на якому використовується програмний продукт (назва, рік, виробник). 4. Інша додаткова інформація про продукт (наприклад, відображення карти АР Крим на навігаторі, який встановлено в автомобілі, марка, рік випуску).

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux