100 років тому з Праги розпочалося безпрецедентне світове турне 18-ма країнами світу Української Республіканської Капели під керівництвом видатного диригента Олександра Кошиця. Із великим успіхом Капела провела понад 1000 концертів у найпрестижніших залах Європи, Північної та Південної Америки.
В історичному центрі Праги 10 травня відбувся флеш-моб «Української республіканської капели NOW Кредо» в складі 82 співаків. Хор виконав всесвітньовідомий різдвяний гімн Carol of the Bells (або «Щедрик») композитора Миколи Леонтовича.
«100 років тому Українська республіканська капела шляхом представлення українського мистецтва боролася за право здобути незалежність України. 100 років по тому ми є незалежною державою, і наш флеш-моб є продовженням нашої дипломатичної та культурної місії», – розповів Радіо Свобода Богдан Пліш, художній керівник та диригент «Української республіканської капели NOW Кредо».
100 років тому на початку травня 1919 року "Щедрик" уперше прозвучав у Європі саме в Празі зі сцени Національного театру у виконанні Української республіканської капели під керівництвом видатного диригента Олександра Кошиця.
Хор, так само як і нині "Now Кредо", складався із 82 співаків і презентував тоді Європі мистецтво молодої УНР, яка проголосила про незалежність від більшовицької Росії. На Батьківщині хор Кошиця називали «культурною армією», і надавали не меншого значення у виборюванні незалежності України, ніж регулярним військам.
Хор "Now Кредо", окрім флеш-мобу, мав і повноцінний концерт 11 травня у празькому палаці Жофін, усього за кількасот метрів від Національного театру, де сто років тому уперше прозвучав "Щедрик" у виконанні капели О.Кошиця. У виконанні хору прозвучали українські колядки та народні пісні. Розпочався концерт з традиційного виконання гімну. Зі словами вдячності до співаків та організаторів звернувся також Посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс.
З травня по грудень 2019 року Капела Now Кредо відвідає 11 країн Європи та Америки, презентуючи світові українську пісенну культурну спадщину.
Організаторами дійства стала Покровська міська рада Донецької області, де, власне, народився Микола Леонтович, та Торгово-промислова палата України.