• A-
  A+
 • Людям із порушенням зору
 • Українською
 • čeština
Відзначення 165-ої річниці з Дня народження Івана Горбачевського
Опубліковано 16 травня 2019 року о 17:59

З нагоди 165-річчя від дня народження Івана Горбачевського Посол України в Чехії Євген Перебийніс спільно з ректором Карлового університету Томашем Зімою, проректором Тернопільського державного університету імені І.Горбачевського Степаном Запорожаном, деканом першого медичного факультету Карлового університету Алексієм Шедо, професором Станіславом Штіпеком та керівником української громадської організації Міжнародна асоціація українців "Євромайдан" Михайлом Топоровим вшанували пам'ять Івана Горбачевського покладанням квітів на його могилу на кладовищі святого Матея в Празі. 

Наукова спадщина Івана Горбачевського – це вагомий внесок у розвиток української, чеської та світової науки. Він автор понад 50 наукових праць, опублікованих українською, чеською, польською та німецькою мовами, які відзначаються оригінальністю та сміливістю думки, актуальністю ідей, глибоким обґрунтуванням досліджень. Світова наука в галузі лікарської хімії ще й донині живе ідеями геніального українського вченого.

Досить перелічити самі лише титули, якими володів Іван Горбачевський, аби зрозуміти непересічність його особистості: доктор медицини, професор, декан медичного факультету Карлового університету у Празі, а згодом – його ректор, член Санітарної ради Чеського королівства, член Найвищої ради здоров'я Австро-Угорщини у Відні, член Ради з технічних досліджень у Відні, довічний член Австрійського парламенту, перший міністр здоров'я Австро-Угорщини, засновник і директор інституту лікарської хімії в Празі, ректор Українського вільного університету в Празі, професор хімії Української господарської академії в Подєбрадах, дійсний і почесний член Наукового товариства імені Т.Шевченка та багатьох наукових товариств Європи, дійсний член Української академії наук.

Але чи не найбільшу роль Іван Горбачевський зіграв у розвитку чеської науки і культури, якій присвятив більше 30 років свого життя.

Проживши за межами України понад 60 років, він ніколи не поривав з нею своїх зв’язків, не відрікся рідної мови, переживав всі болі України, є символом та взірцем справжнього патріота.

Цього ж дня, 16 травня, у будівлі Першого медичного факультету Карлового університету, де довгі роки працював видатний українець, науковець Іван Горбачевський, відбувся науковий семінар на тему "Професор Іван Горбачевський - засновник чеської медичної хімії". 

З вітальними словами виступили Посол України в Чехії Є.Перебийніс, проректор Тернопільського державного медичного університету імені Івана Горбачевського С.Запорожан, ректор Карлового університету Т.Зіма, декан Першого медичного факультету Карлового університету А.Шедо. Про наукову спадщину та внесок І.Горбачевського у розвиток педагогічної діяльності присутнім розповіли ректор Карлового університету професор Томаш Зіма та професор Станіслав Штіпек. Про те, як відроджується в Україні пам'яті про Івана Горбачевського розповіла директор Департаменту фармакології Тернопільського державного медичного університету імені І.Горбачевського Олександра Олещук. 
Відбулася презентація перевиданого підручника І.Горбачевського "Медична хімія". Учасники семінару мали можливість оглянути виставку, присвячену науковій, педагогічній та політичній діяльності Івана Горбачевського.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux